Kurumsal

1959 Rize Çayeli doğumlu olan Ali YOĞURTÇU (ALİBABA) evli ve 3 çocuk babasıdır. İlk ve orta öğrenimini Rize'de tamamladı. Daha çocukluk yıllarında dedesi Rize'de nargile (içimi ve imalatı-satışı) ile uğraşıyordu. Daha sonra gençlik yıllarında İstanbul'a yerleşti. 1977'de ticaret ile uğraşmaya başladı. 1979'da Tophane'de ithalat ve ihracat yapmaya başladı. Rize'de dedesinin daha küçükken yaptığı işi olan nargile işi hep hayaliydi ve gönlünde kaldı. Aynı yıllarda dedesinin işini yapmaya karar verdi. 1980'li yıllarda nargile imalatı ve satışı olarak diğer bir iş olarak faaliyete geçirdi. Nargile işinin daha sonraki yıllarda ana iş olacağı hiç aklına gelmiyordu. Kurduğu bu iş ile İstanbul, Türkiye ve hatta Dünya'da birçok yere nargile hizmeti ve nargile salonu kurulumu ve OSMANLI tarihini en güzel şekilde sergilenmesinde büyük rol oynadı. 2001 yılının başlarında artık ana işi nargile olduğundan kafe hizmeti vermeye karar verdi. Bu yıllarda dededen kalma mesleği geliştirip 180m2 alanda bu işe başladı. Bu işi hobi olarak yapmaya hala devam ediyor ve şu anda birçok ünlü isme hizmet vererek yaklaşık 2000m2'de hizmet veriyor. Hobi olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Türkiye nargile sektörü lideri ALİBABA Nargile'nin en önemli misyonu Türk Halkını sağlıklı ve lezzetli ürünlerle buluşturmaya devam etmek. Bunu yaparken de hızlı ve güler yüzlü hizmetle tüm müşterilerimizin kafemizden ayrılmasını sağlamaktır. Sektöründeki liderliğini kaliteli ve lezzetli ürünlerinin verdiği güvene ve profesyonel iş anlayışına borçludur.

Sektör liderliğini yenilikçi bir anlayışla devam ettiren ALİBABA GIDA müşterilerine daima sağlıklı, kaliteli ve lezzetli ürünleri sunmak. Müşterilerine en yüksek standartlarda ürün ve hizmet sunmayı kendine ilke edinmiş ALİBABA GIDA gelecekte de misyonunu sürdürmeyi bir görev bilip ve daha çok müşteriye ulaşarak sağlık ve lezzetli gıda anlayışını yaymayı hedeflemektedir.